Mniej znaczy więcej

Inspiracje

Nie zawsze metraż, który mamy w naszych mieszkaniach nas zadowala. I choć nie sprawimy, że ściany nagle staną się z gumy, możemy optycznie powiększyć przestrzeń i sprawić, że będzie sprawiała bardziej przestronnej. Aby dodać pomieszczeniu trochę oddechu, warto postawić na jasne kolory i ograniczoną ilość wzorów. Białe ściany i pastelowe elementy wniosą do przestrzeni więcej światła, a jeden dominujący motyw dodatków, zapobiegnie wizualnemu chaosowi.

Jak poradzić sobie z małym metrażem?

Podczas gdy ceny na rynku nieruchomości nieustannie idą w górę, wiele osób musi obniżyć swoje oczekiwania względem metrażu. Decydując się wtedy na niewielkie mieszkanie, trzeba kombinować, jak sprawić by stało się przyjemnym i praktycznym miejscem do życia. Jeżeli więc te same pytania chodzą wam po głowie, to czytajcie dalej.

Oszukaj wzrok

Pierwszą rzeczą, jest wybór kolorów na ściany. Stojąc w sklepie budowlanym i patrząc na bogatą paletę barw, właścicielom małych przestrzeni polecamy kierować wzrok na bardzo jasne barwy. Biele, jasne szarości i beże. Pozwolą one oszukać oko i powiększą optycznie przestrzeń. Co więcej, warto pomyśleć o połączeniu kuchni z salonem. Nawet jeżeli będzie to połączenie dwóch niewielkich przestrzeni, to brak ścianki działowej sprawi, że mieszkanie stanie się bardziej przestronne. Jeśli zatem Twoje mieszkanie nie należy do największych poważnie rozważ urządzenie go w Stylu Skandynawskim. To właśnie on łączy w sobie jasne akcenty z funkcjonalnymi rozwiązaniami.

ZOBACZ STYL SKANDYNAWSKI DODOME

Każdy centymetr ma znaczenie

Wybierając wyposażenie swojego mieszkania, trzeba myśleć kreatywnie. Dobrym rozwiązaniem są składane czy wsuwane stoły. Szczególnie sprawdzi się to w małej kuchni, gdzie podczas gotowania nie ma miejsca na rozstawiony na stałe mebel. Posiadając takie rozwiązania, stół odhaczamy od ściany gdy obiad jest gotowy i mała kuchnia zamienia się w małą jadalnie.

Szafki, kartony, szafeczki

W naszym życiu gromadzimy dużo przedmiotów, z którymi niekoniecznie chcemy się rozstawać. Dlatego w małym mieszkaniu priorytetem jest znalezienie miejsca na przechowywanie. Dobrze jest zagospodarować miejsce pod sufitem, tworząc nowoczesną wersję pawlacza. Możemy na takich półkach postawić książki i rzeczy, które miejsce mieć muszą, a po które nie sięgamy zbyt często.

Wykorzystaj kuchnię

Kuchnia to niezmienny element każdego mieszkania, dlatego warto wykorzystać jej potencjał przechowywania do maksimum. Wiele producentów na rynku oferuje zabudowę aż po sufit. Dzięki temu wykorzystujemy przestrzeń, która normalnie tylko by się kurzyła. I może najwyższe półki nie są najwygodniejsze, szczególnie dla niższych osób, ale z pewnością warto jest mieć miejsce na rzeczy rzadko używane, albo po prostu trochę pustej przestrzeni na przyszłość.

Wielofunkcyjność

Jeżeli w małym metrażu potrzebujemy urządzić pokój dla dziecka, zdecydowanie warto puścić wodze fantazji. Dzieci z reguły cieszą nietypowe rozwiązania, dlatego każdy będzie zadowolony z łóżka piętrowego, pod którym znajdziemy przestrzeń do pracy. Dodatkowe skrytki czy wiszące szafki dadzą możliwość chowania rzeczy i zostawią podłogę do dyspozycji dziecięcych zabaw.

Nie jesteśmy w muzeum

Ostatnia rada dla osób z małym metrażem, to posiadanie umiaru w dodatkach. Dekoracje są potrzebne, by nadać przestrzeni charakteru, ale w małych przestrzeniach łatwo z nimi przesadzić. Warto więc wybrać parę pamiątek, którymi chcemy się pochwalić, bo większa ilość szybko zagraci nam przestrzeń.

Podziel się tym artykułem

Spotkajmy się

POROZMAWIAJMY O TWOIM MIESZKANIU

Masz pytania odnośnie naszych pakietów? Nie możesz się zdecydować? Zadzwoń albo napisz do nas maila! Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości i doradzimy najlepszą opcj

Nasz adres

Dodome ul. Kościuszki 34/K111 50-012 Wrocław

Tel: +48662811733